YOLAÇ KÖYÜ HAKKINDA
SİZDEN GELENLER
     
  Tarihi Turistik Yerleri  
     
 
 
OSMAN ACAR  
13 Mart 2006 Pazartesi
 

Peygamberimiz’in (s.a.v) Şekil Güzelliği


Âlemlerin efendisi sevgililer sevgilisi Hz. Muhammed Mustafa Efendimiz (s.a.v) nurlu yüzlüydü. Mübarek çehresi dolunaydan daha parlaktı. O ne uzun ne kısaydı. Denilebilir ki uzuna yakındı. Kiminle yan yana dursa, en uzundan daha uzun görünürdü.

İki omuz arası genişti. Ten rengi parlak, kaşları gür, alnı ve iki kaşı arası gayet açıktı. Bu açıklık halis gümüş gibi parlardı. Gözlerinin siyahı tam siyah, beyazı ise çok beyazdı. Dişleri oldukça düzgün ayrı bir güzellikteydi. Sıra sıra dizilmiş gibiydi, ne çok ayrı ne birleşikti.

Âlemlerin efendisi sevgililer sevgilisi Hz. Muhammed Mustafa Efendimiz (s.a.v) insanların en güzel boyunlusuydu. Göğsü genişçeydi. Peygamberlik mührü nurlu omuzlarının arasında ve güvercin yumurtası kadar büyüklükte kırmızı bir ben rengindeydi.


Saçları ne kıvırcık ne düz, dalgalı ama çok düzenliydi. Mübarek başı tüm vücuduyla uyumlu ve çok güzel ölçüde büyükçe idi. Dirsekleri, kolları beden yapısına göre normal büyüklükteydi. Bilek mafsalları kalıncaydı. Avuçları geniş, parmakları uzuncaydı. Avuç içi ipekten daha yumuşaktı. Âdeta güzel koku kaynağıydı. Elinin iç kısmını bir çocuğun başı üzerine koyacak olsaydı o çocuk, başına sinen güzel koku ile çocuklar arasında güzel kokusuyla belli olurdu. Teri beyazlıkta ve saflıkta inci gibiydi; misk gibi de kokardı.

Âlemlerin efendisi sevgililer sevgilisi Hz. Muhammed Mustafa Efendimiz (s.a.v) bir kayaya tutunur gibi, basamaktan iner gibi yürürdü. Ağır yürür görünmesine rağmen, hiç kimse yürümekte onu geçemezdi. Sevgili Peygamberimiz’in bütün âzaları mükemmeldi. Bir yana dönüp bakması gerektiği zaman ise, bütün vücudu ile dönerdi. Sadece boynunu döndürmezdi.

Bu yazı bugüne kadar 4291 kere okunmuştur.

   
 
Yazarın Diğer Yazıları
 
 
 
 
 
 
 
   
 
   
 
 
 
Herkese Merhaba
 Herkese Merhaba, ...
   
 
Abdurrahman YAĞCI ile
Cumadan Cumaya
  EĞİTİM (TERBİYE-GÜZEL AHLAK)
...
 
ABDURRAHMAN YAĞCI
CEMİL CAN
ESRA ÇİL
ZEKERİYA ERSOY
BİLAL KARSLI
SİNAN AÇAR
OSMAN ACAR
Hayrullah KARSLI
 
 

16.05.2013

Regaib ... 

Devamı   03.12.2007

İnternet Sitemiz Yayında 

Devamı   
 
 
     
Online Ziyaretci Sayısı :
Bugünün Ziyaretçi Sayısı : 6
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11580
0 , 0
 
.
 
Bu site Arsin Yolaç Köyüne adanmıştır. Tüm hakları Ali Çil'e aittir © 2007 - 2020