YOLAÇ KÖYÜ HAKKINDA
SİZDEN GELENLER
     
  Tarihi Turistik Yerleri  
     
 
 
CEMİL CAN  
03 Nisan 2008 Perşembe
 

DOSTLUK GÖSTERGESİ


02/04/2008

İnsan hayatı  boyunca   değişik arkadaşlıklar kuruyor. Beraber   veya ayrı olmak ,uzak  veya yakın olmak.Gerçek  dostlukları bu durumların hiçbiri olumsuz yönde etkiliyemiyor , aksine daha da  güçlendiriyor.

            Bir mahallede, köyde veya okulda dostum dediğiniz  iki insan vardı.Şimdilerde  bunların biri çok yakınınızda diğeri ise çok uzaklarda .Uzaklıklar, dağlar  ve tepeler dostlukların yıkamıyor, yok edemiyor.Çünkü beraber olduğunuz sürece hiçbir  menfaat gözetmeden iyi bir arkadaşlık kurmuşsunuz.Yani  sağlam temeller atılmış. Zaten sağlam temel üzerine yapılan bina da kolay kolay yıkılmaz. Yıkılmadığı  nerden bellidir  biliyor musunuz?(Tabi ki biliyorsunuzdur. Çünkü  sizin de böyle dostlarınız    vardır. Ama ben yinede belirtmek istiyorum.)Hani  telefon açar hiç ayrılmamış, uzaklaşmamış gibi  tatlı  sohbet edersiniz ya .İşte bu  durum ,dostluklarda  sağlam temellerin atıldığının  bir göstergesidir.Belki de şimdi sizler “Benim de bu  şekilde  sahip olduğum birçok dostum var,kurulmuş  dostluklarım var” diyorsunuzdur.Zaten kurulan dostluklar da bu şekilde olmalı değil mi?

            Yakında olupta karşılaşmamak için yol değiştirecek,  telefon çaldığında, yine  bir işi düşmüştür kesin deyip telefonu  meşgule düşürecek kadar zayıf,  yapmacık dostluklar ne  kötüdür .Dost  olduğunu sandığın insan,  seni belli bir noktada  yalnız   da  bırakabilir. “İki  arkadaş ile ayı”  masalında olduğu gibi.

İki  arkadaş  ormanda    gezinirlermiş.  Birden   bire önlerine bir ayı çıkmış. Arkadaşlardan biri ağaca çıkmış ve yapraklar arasında gizlenmiş.Diğeri ise çaresiz kaldığını anlayarak yere yatmış ve ölü  gibi uzanmış.Ayı  ona yaklaşmış, burnu  kulağına doğru  uzatıp koklamış koklamış, sonunda homurdanarak başını sallamış ve uzaklaşıp  gitmiş.Çünkü ayılar ölüye  dokunmazlar.Sonunda ağaca saklanan arkadaş, yerde yatan arkadaşın yanına gelmiş ve gülerek ona:                                                                                                          “O ayı   senin kulağına bir şeyler fısıldadı, ne dediğini bana da söyler misin?” der.                               Diğeri  de:                                                                                                                                    “Ayı  bana, tehlike anında seni yalnız bırakanlarla dost olma  dedi” der.

İşte  dostluk böyle bir şey. Bazen mutluluk verir.Bütün sıkıntıları, dertleri   unutturur.İnterneti açınca siteyi, sitenin de ziyaretçi defterini açıp, yazılan o   güzel mesajları okumak   gerçekten insana büyük  haz  veriyor.(Ben kendi adıma ,  mesajları okumaktan büyük zevk alıyorum).Zaten bunun aksi  bir durum olsa sitedeki durgunluktan şikayetçi olunmazdı. Sitedeki  birkaç günlük durgunluğun  fark edilmesi   dahi   kurulan sağlam dostlukların bir göstergesidir.

Kurulan dostlukların sağlam ve daim olması dileğiyle.

 

                   CEMİL CAN                                            

Bu yazı bugüne kadar 3584 kere okunmuştur.

   
 
Yazarın Diğer Yazıları
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
   
 
 
 
Herkese Merhaba
 Herkese Merhaba, ...
   
 
Abdurrahman YAĞCI ile
Cumadan Cumaya
  EĞİTİM (TERBİYE-GÜZEL AHLAK)
...
 
ABDURRAHMAN YAĞCI
CEMİL CAN
ESRA ÇİL
ZEKERİYA ERSOY
BİLAL KARSLI
SİNAN AÇAR
OSMAN ACAR
Hayrullah KARSLI
 
 

16.05.2013

Regaib ... 

Devamı   03.12.2007

İnternet Sitemiz Yayında 

Devamı   
 
 
     
Online Ziyaretci Sayısı : 1
Bugünün Ziyaretçi Sayısı : 0
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11580
0 , 0
 
.
 
Bu site Arsin Yolaç Köyüne adanmıştır. Tüm hakları Ali Çil'e aittir © 2007 - 2020